saranda

Регион

Ескплозија уништи хотел, а оштетени се и најмалку 20 други објекти во Саранда

А1он
Експлозијата на тритол предизвика „земјотрес“ во јужниот албански приморски град Саранда, од која целосно е уништен хотел а оштетени се и најмалку 20 други деловни
Регион

ВИДЕО: Скопјанец тешко повреден во сообраќајка кај Ксамил

А1он
Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави телевизијата Ора њуз. Од сè уште