sad nato makedonija

Македонија

Османи: Македонија е партнер на САД, ЕУ и НАТО во заштита на западните вредности на Балканот

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи во рамките на неколкудневна работна посета на Вашингтон, денеска оствари средби со заменик помошникот државен