rodos

Регион

Спасувачка акција во близина на грчкиот остров Родос, спасени 29 лица

А1он
Од рано утрово во тек е спасувачка акција во морскиот дел јужно од грчкиот остров Родос за пронаоѓање на бегалци и мигранти, а веќе се
Регион

ВИДЕО: Пожар на грчкиот остров Родос, жителите немаат струја, а некои ниту вода

А1он
Поради пожарот што избувна вчера на Родос, поголемиот дел од овој грчки остров остана без електрична енергија. Пожарот може да се прошири и на познатата
Регион

ВИДЕО: Луѓе бегаа од кафулињата во моментот кога силен земјотрес го погоди Родос

А1он
Земјотрес со јачина од 5,3 степени го погоди грчкиот остров Родос. Тој се случил во 20 часот и 43 минути по локално време. На социјалните