rio

Спорт

САД бронзени во двете конкуренции на одбојкарскиот турнир

А1он
Одбојкарската репрезентација на САД го освои бронзениот медал на олимпискиот турнир во Рио, откако попладнево во малото финале остварија пресврт победа над Русија. Американците губеа