rio

Свет Спорт

Поради нападот во Ница ќе се зголемат безбедносните мерки на ОИ во Рио де Жанеиро

А1он
Поради нападот во Ница ќе се зголемат безбедносните мерки во Бразил за време на Олимписките игри. – Мораме да го интензивираме мониторингот на безбедноста, да
Спорт

Победи на фаворитите во квалификациите за кошаркарскиoт турнир во Рио

А1он
Во Белград и во Торино се одиграа првите натпревари од квалификациите за машкиот кошаркарски турнир на Олимпијадата во Рио. Покрај домаќините Србија, односно Италија, сигурен
Свет

(ВИДЕО) Почнува поправката на оштетената статуа на Христос Спасителот во Рио

А1он
Славната статуа на Христос Спасителот во Рио де Жeнеиро ќе биде поправена откако два прста и врвот на главата и беа оштетени во текот на неодамнешните бури, проследени