rio

Магазин

Амбасадата во Бразил со упатство до посетителите на годинешниот карневал во Рио

А1он
Со почнувањето на карневалот во Рио, македонската амбасада во Бразил упати упатство до македонските туристи за мерки на претпазливост, како од заразни болести така и
Спорт

Македонка освои злато на Параолимпијадата, но за Хрватска

А1он
Микела Ристоски вчера освои златен медал во скок во далечина на Параолимпијадата во Рио. Во категоријата на лица со потешкотии во интелектуалниот развој, Ристоски го освои првото
Спорт

Наковска – Бикова го освои 4.место во дисциплината 50 метри воздушен пиштол

А1он
Македонската натпреварувачка Оливера Наковска – Бикована на Параолимписките игри во Рио, го освои 4.место во дисциплината воздушен пиштол 50 метри (микс) во стрелаштво. Таа во
Спорт

Ново финале за Оливера Наковска – Бикова на Параолимписките игри во Рио

А1он
На Параолимписките игри во Рио де Женеиро македонската натпреварувачка во стрелаштво Оливера Наковска – Бикова успеа да се пласира во финалето во дисциплината воздушен пиштол
Спорт

Параолимписки игри: Оливера Наковска – Бикова се пласира во финалето

А1он
Македонската претставничка на Параолимписките игри во Рио, Оливера Наковска – Бикова успешно ги мина квалификациите и се пласира во финалето во дисциплината воздушен пиштол 10
Спорт

„Благодариме“ на завршната церемонија во Рио

А1он
На церемонијата на свеченото затворање на Олимписките игри во Рио од организаторите, како дел од сценографијата, на платно прострено низ целиот стадион, на голем број јазици беше изразена