rakomet zeni sp

Спорт

Шпанија, Германија, Данска и Бразил се пласираа во четвртфиналето на ракометното СП

А1он
Со победата од 27:23 над Хрватска во второто коло од главната рунда, Ракометната репрезентација на Шпанија обезбеди пласман во четвртфиналето на женскиот ракометен Мундијал. Покрај