potpup

Македонија

Апелација ја потврди ослободителната пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

А1он
Апелацискиот суд во Скопје ја одби жалбата на Основното јавно обвинителство за ослободителната пресуда за случајот „Поткуп“ каде актуелниот премиер Зоран Заев беше обвинет дека