poskapuvanja

Македонија

ЛДП: Премиере, народот не сака тркала и барок, туку леб и евтина струја

А1он
ЛДП реагира на најновиот ценовен шок за граѓаните. Велат, изборите завршија, со фалсификат и мамење на граѓаните. Едни се сместија во Владата, други во законодавниот
Економија

Зголемени продажните цени на производителите на индустриски производи

А1он
Продажните цени на производителите на индустриски производи во август годинава се повисоки за 0,3 проценти на месечно ниво, а се пониски за 1,3 проценти на годишно ниво,
Економија

Гравот, кромидот, краставиците и портокалите најмногу поскапеле

А1он
Гравот, кромидот, краставиците и портокалите  минатиот месец најмногу поскапеле на зелените пазари, во споредба со истиот месец лани. Според податоците на Државниот завод за статистика, најголемо намалување
Економија

Трошоците на живот во септември зголемени за 0,2 проценти

А1он
Трошоците на живот, мерени преку цените на стоките и на услугите за лична потрошувачка, во септември во однос на август годинава се зголемени  за 0,2 проценти, а споредено
Економија

На пазарите најмногу поскапеле компирите, кромидот, зелката и лимоните

А1он
Најголем пораст на најчестите цени на земјоделските производи на зелените пазари во јуни 2013 во споредба со истиот месец лани се забележува кај компирите, кромидот,
Економија

За околу 15% повисоки цените на месото, млекото и млечните производи

А1он
Речиси сите продукти во маркетите се движат во нагорна линија, а од прехранбените производи, само лебот има иста цена како лани. Во споредба со минатата
Економија

Поскапи доматите, компирите и гравот, а поeвтини лукот и зелката

А1он
На зелените пазари во февруари  годинава  во споредба со истиот месец лани најмногу поскапеле црвените домати, компирите, гравот и лимоните, а најголемо намалување на цената има кај
Македонија

ВИДЕО: АМАН револтирани од односот на МТВ

А1он
Иницијативата АМАН предупреди дека ќе биде посебно претпазлива кон политичките манипулации и дека протестите исклучиво ќе имаат граѓански карактер. Освен од поскапувањето на струјата и