полицијата

Свет

Вонредна состојба во Охајо поради демонстрации против полицијата

А1он
Во градот Акрон, Охајо денеска е прогласена вонредна состојба, воведен е полициски час и откажан огномет по повод Денот на независноста, по ескалацијата на протестите