plan

Свет

Грета Тунберг незадоволна од планот на ЕУ за економско закрепнување

А1он
Шведската активистка за животна средина, Грета Тунберг, денеска го изрази своето незадоволство од договорот постигнат од лидерите на ЕУ за планот за обновување на нивните