pekari

Економија

Ковачевски: Се заработува на грбот на граѓаните – не сакаат да испорачаат леб оние кои добија најголеми субвенции за струја

А1он
Компаниите кои не сакаат да произведуваат и испорачуваат леб се тие компании кои добија најголеми субвенции за електричната енергија, изјави Премиерот Димитар Ковачевски Дециден е
Економија

(ВИДЕО) Се потроши брашното во маркетите – Граѓаните ќе месат додека пекарите не донесат евтин леб

Орце Костов
Трет ден во продавниците не се испорачува бел и полубел леб откако Владата донесе одлука да се замрзне цената на 33 денари, па граѓаните чекајќи
Економија

Одлуката на пекарите останува во сила, и денеска нема да испорачуваат леб

А1он
И денеска на полиците во маркетите нема да има леб, велат пекарите. Тие остануваат на одлуката од понеделникот дека производство и испорака нема да има.
Економија

(ВИДЕО) Нема евтин леб од 33 денари, граѓаните бесни: Пекарите утрово не доставија леб

Орце Костов
Дел од пекарите од утрово не дистрибуираат леб по замрзната цена од 33 денари спроведувајќи ја одлуката од последниот состанок на Групацијата на мелничко-пекарската индустрија
Економија

Пекарите се заканија: Граѓаните ќе ги оставиме без леб ако се замрзне цената на 33 денари

Орце Костов
Производителите на леб донеле заедничка одлука да го прекинат производството на леб и да ги остават граѓаните без леб првиот ден по објавувањето на одлуката
Економија

Пекарите се заканија: Граѓаните ќе ги оставиме без леб ако се замрзне цената на 33 денари

Орце Костов
Производителите на леб донеле заедничка одлука да го прекинат производството на леб и да ги остават граѓаните без леб првиот ден по објавувањето на одлуката
Економија

Пекарите не го поевтинија лебот, Бектеши и предложи на Владата да им се укине субвенционираната струја

Орце Костов
Министерството за економија испрати предлог-одлука до Владата за укинување на мерката за субвенционирана електрична енергија на компаниите од прехранбената индустрија. Според анализите на Министерството за
Македонија

Пекарите ги пуштаат купувачите во објектите, инспекторатот ќе ги казнува бидејќи не ги почитуваат мерките

Кристијан Ландов
Без заштитни маски и спротивно на мерките кои ги донесе Владата, во неколку пекари низ Скопје затекнавме дека се продава храната во затворен простор. Освен