osten

Култура

ВИДЕО: Биенале на наградени автори од Остен во Гевгелија

А1он
Изложба на уметниците – учесници на Светска галерија на цртеж на Остен – Биенале на наградени автори 2013, утревечер, ќе биде отворена во Гевгелија. На просторот
Култура

Изложба на „Остен“ во Прага за промоција и привлекување светски автори

А1он
Музејот на цртежи и графики на македонската галерија „Остен“ вечер првпат ќе гостува во Галеријата на уметничката критика во палатата „Адриа“ во центарот на Прага,