off fest

Култура

Проект „Љубов и одмазда“и концерт на „Ромпарео“ од Колумбија на „Оффест“

А1он
Проектот „Љубов и одмазда“ („Love and Revenge“) на либанскиот хип-хоп пионер Рејес Бек и визуелната уметница Ранда Мирза и концертот на „Ромпарео“ од Колумбија се
Култура

Унгарскиот бенд Сондорго и Џамбо Агушеви оркестарот вечер на „Оффест“

А1он
Унгарскиот бенд Сондорго, кој се смета за еден од водечките претставници на тамбурашката музика од Унгарија и Џамбо Агушеви дувачки оркестар од Македонија вечер ќе
Култура

Концерт на Басеку Кујате и филм „Мали блуз“ на Оффест

А1он
По синоќешното отворање, 18. Оффест продолжува вечер во Младинскиот културен центар со концерт на петчлениот бенд „Ngoni ba“ од Мали во Дансинг салата од 21