offest

Култура

Култура одговара на прозивките за одложениот „OFFest“: Навреме го доставивме договорот, не сме ние криви

А1он
Договорот за учество во финансирањето на „OFFest“ е навремено доставен до организаторот – Скопје џез-фестивал. И покрај тоа, апликантот не само што не го потпиша
Култура

Јубилејниот 20-ти „OFFest“ одложен за ноември, организаторот го обвини Министерството за култура

А1он
Годинешното, јубилејно 20-то издание на фестивалот OFFest нема да се одржи во планираните термини од 2 до 6 јуни годинава, соопштија организаторите, додавајќи дека eдинствена
Спорт

Македонска вечер на ОФФест со Добрила & Дориан Дуо и Баклава

А1он
Деветнаесетиот ОФФест. продолжува со македонска вечер. Надоврзувајќи се на традицијата на претставување на домашната сцена на ОФФест утре во Македонската филхармонија ќе настапат Добрила &
Култура

Проект „Љубов и одмазда“и концерт на „Ромпарео“ од Колумбија на „Оффест“

А1он
Проектот „Љубов и одмазда“ („Love and Revenge“) на либанскиот хип-хоп пионер Рејес Бек и визуелната уметница Ранда Мирза и концертот на „Ромпарео“ од Колумбија се
Култура

Унгарскиот бенд Сондорго и Џамбо Агушеви оркестарот вечер на „Оффест“

А1он
Унгарскиот бенд Сондорго, кој се смета за еден од водечките претставници на тамбурашката музика од Унгарија и Џамбо Агушеви дувачки оркестар од Македонија вечер ќе
Култура

Концерт на Басеку Кујате и филм „Мали блуз“ на Оффест

А1он
По синоќешното отворање, 18. Оффест продолжува вечер во Младинскиот културен центар со концерт на петчлениот бенд „Ngoni ba“ од Мали во Дансинг салата од 21