ofanziva

Свет

Руските сили започнаа офанзива во Доњецк

А1он
Генералштабот на украинската армија денеска соопшти дека руските сили почнаа голема офанзива во регионот Доњецк, источна Украина. – Непријателот спроведува офанзивна операција во правец на