obvinitelstvlo

Македонија

Притвор за скопјанец кој претепал 14-годишно девојче поради скршено огледало

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје, по пријава од Единицата за насилен криминал во МВР, поведе постапка против 64 годишен скопјанец кој грубо навредувал, малтретирал и извршил