novak djokovic

Спорт

Ѓоковиќ и Агаси го одработеа првиот заеднички тренинг

А1он
Вториот светски рекет Новак Ѓоковиќ денеска и официјално почна да работи со својот нов тренер Андре Агаси. Првиот заеднички тренинг Ѓоковиќ и Агаси го имаа