nensi pelosi

Свет

Пелоси: Повеќе нема да ги водам демократите во Претставничкиот дом

А1он
Ненси Пелоси, најмоќната демократка во американскиот Конгрес и првата жена претседателка на Претставничкиот дом, објави дека повеќе нема да ја води Демократската група. Таа додаде
Свет

Ненси Пелоси се повлекува од лидерка на демократите во Претставничкиот дом на САД

А1он
Ненси Пелоси, која речиси две децении ги предводеше демократите во Претставничкиот дом на САД, денеска соопшти дека се повлекува од функцијата. Оваа 82-годишна жена се
Свет

Осомничениот за нападот во домот на Пелоси обвинет за обид за киднапирање

А1он
Федерални обвинители покренаа тужба против лицето обвинето за провалување во домот на спикерот на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, за обид за нејзино киднапирање и за
Свет

Напаѓачот на сопругот на Пелоси поседувал список на луѓе кои планирал да ги нападне

А1он
Лицето осомничено за нападот на Пол, сопругот на спикерката на Претставничкиот дом, демократката Ненси Пелоси, носел пластичен конец и лепило кога упаднал во домот на
Свет

Напаѓачот на сопругот на Ненси Пелоси ќе одговара за обид за убиство и серија други кривични дела

А1он
Лицето кое упадна во домот на претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, и со чекан го удри нејзиниот сопруг во главата извикувајќи
Свет

Бајден: Нападот врз сопругот на Ненси Пелоси е ужасен

А1он
Американскиот претседател Џозеф Бајден го нарече „ужасен“ нападот врз Пол Пелоси, сопругот на претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, и рече дека
Свет

Нападот врз сопругот на Ненси Пелоси не е случаен, тврди полицијата во Сан Франциско

А1он
Нападот врз Пол Пелоси, сопругот на претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, во нивниот дом во Сан Франциско не бил случаен, соопшти
Uncategorized

Нападнат сопругот на Ненси Пелоси, пренесен е во болница

А1он
Сопругот на претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, бил нападнат откако им било провалено во куќата и завршил во болница. Осомничениот е уапсен,
Свет

(ВИДЕО) Објавено досега невидено видео од нападот на приврзаниците на Трамп на Капитол

А1он
Комитетот што го истражува нападот на Капитол објави претходно необјавени снимки на кои највисоката американска функционерка Ненси Пелоси и други пратеници избезумено ги повикуваат на
Свет

Пет дена затвор за сопругот на Ненси Пелоси бидејќи возел пијан и направил сообраќајка

А1он
Сопругот на претседателката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси предизвика сообраќајна несреќа под дејство на алкохол за што доби затворска казна. Пол Пелоси е осуден на