nafteni derivati

Економија

Бектеши: Мерките даваат резултати, продолжува трендот на намалување на инфлацијата, имаме најниски цени на храна и нафтени деривати во регионот

А1он
„Последните податоци на Државниот завод за статистика за трошоците на живот и цените на мало во април ги потврдуваат заложбите на Владата и на Министерството
Економија Македонија

Узунов: Транспортерите ќе имаа образ да се бунат за поскапувањето на акцизата ако ги намалеа цените кога падна цената на нафтата

Маја Илиевска-Пачемска
Граѓаните нема да ја почувствуваат разликата на цената на горивото со акциза зголемена за три денари по литар оти прво не возат поради ограничувањата, а
Економија

ВИДЕО: За три денари зголемена акцизата на нафтените деривати, парите ќе одат за поддршка на стопанството и граѓаните

Маја Илиевска-Пачемска
Акцизата на нафтените деривати се зголемува за три денари, соопшти владиниот портпарол Муамет Хоџа. Владата донесе Уредба за дополнување на Уредбата за примена на Законот