moskva nevreme

Свет

(ВИДЕО) Москва ја опустоши невреме, се формираше торнадо: Најмалку две лица загинаа

А1он
Бројни видеа објавени на социјалните мрежи покажуваат како московјани трчаат за да се заштитат додека невремето беснее низ улиците на градот. Многу патишта беа поплавени,