meksiko

Свет

Мексиканска кандидатка топлес на изборните билборди

А1он
Кандидатката за мексиканскиот конгрес Наталија Хуарез и нејзините подржувачки позираа топлес за изборните билборди. Во центарот на вториот по големина град во Мексико, но и
Свет

49 обезглавени тела покрај автопат во Мексико

А1он
Мексиканската полиција покрај автопат, во близина на градот Монтереј, пронајде 49 обезглавени тела. Мексиканската влада објави дека одговорноста за злочинот, кој е еден од најгрозоморните