martin jovanovski

Македонија

Прекинува потрагата по Мартин: Да почекаме морето да ја заврши работата и да ни го врати

А1он
Грчката организација „ОФКАТ“ објави дека по 20 дена неуспешна потрага по Марин Јовановски случајот оди на „друго ниво“. Во објава на социјалните мрежи од организацијата
Македонија

Шорцови пронајдени во алги на плажата Катерини ги подгреаа надежите за пронаоѓање на Мартин

А1он
Информацијата за пронаоѓање црни шорцови за капење помеѓу алги ги подгреа надежите на семејството и волонтерите за пронаоѓање на Мартин, кој пред 13 дена исчезна
Македонија

Отворена сметка за донации за потрагата по исчезнатиот Македонец на Халкидики

А1он
На социјалните мрежи е објавен повик за помош и поддршка на потрагата по Мартин Јовановски, Македонецот кој исчезна во морските води во Грција. Иван е
Македонија

Потрагата по Мартин Јовановски продолжува и утре

А1он
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денес оствари телефонски разговор со својот грчки колега, Никос Дендијас, на кој беше разговарано за состојбата со потрагата по
Македонија

МНР: Продолжува потрагата по исчезнатиот Македонец на Халкидики

А1он
Во текот на денешниот ден продолжија активностите на грчките служби за потрагата по исчезнатиот македонски државјанин во Грција. Во потрагата се вклучени грчката крајбрежна стража
Македонија

Голема потрага по третиот Македонец кој исчезна на Халкидики

А1он
Грчките крајбрежни спасувачки служби трагаат по третиот Македонец кого го одвлекоа струите на Егејското Море кај Посиди на Халкидики. Во потрагата по исчезнатиот 28-годишен Македонец
Македонија

Васил е првиот спасен на Халкидики – од болница раскажува за несреќата и спасувањето

А1он
Васил Брезовски, е 25-годишниот Македoнeц кој беше однесен во морето во Посеиди на Халкидики и прв беше спасен. Во интервју за грчките медиуми ги опишува
Македонија

Пронајден жив еден од исчезнатите Македонци на Халкидики

А1он
Еден од двајцата Македонци по кои се трагаше од вчера поладне е пронајден жив информираат грчките власти. Товарен број кон пловел под знамето на Гибралтар
Македонија

Продолжува потрагата по двајцата исчезнати Македонци на Халкидики

А1он
Потрагата по двајцата македонски државјани кои вчера биле однесени од морските струи на плажата Мити на првиот крак Касандра на Халидики продолжува. Крајбрежната стража беше