isceznati makedonci

Македонија

(ВИДЕО) Шокантна приказна на Иван за битката со брановите: Тоа ми беше најлошиот роденденски подарок

А1он
Пред точно еден месец 30-годишниот скопјанец Иван заедно со своите пријатели исчезна на отворено море од плажата Мити, на Халкидики. Тој за грчката телевизија „Скај“
Македонија

Отворена сметка за донации за потрагата по исчезнатиот Македонец на Халкидики

А1он
На социјалните мрежи е објавен повик за помош и поддршка на потрагата по Мартин Јовановски, Македонецот кој исчезна во морските води во Грција. Иван е
Македонија

МНР: Продолжува потрагата по исчезнатиот Македонец на Халкидики

А1он
Во текот на денешниот ден продолжија активностите на грчките служби за потрагата по исчезнатиот македонски државјанин во Грција. Во потрагата се вклучени грчката крајбрежна стража
Македонија

Голема потрага по третиот Македонец кој исчезна на Халкидики

А1он
Грчките крајбрежни спасувачки служби трагаат по третиот Македонец кого го одвлекоа струите на Егејското Море кај Посиди на Халкидики. Во потрагата по исчезнатиот 28-годишен Македонец
Македонија

Васил е првиот спасен на Халкидики – од болница раскажува за несреќата и спасувањето

А1он
Васил Брезовски, е 25-годишниот Македoнeц кој беше однесен во морето во Посеиди на Халкидики и прв беше спасен. Во интервју за грчките медиуми ги опишува
Македонија

Пронајден жив еден од исчезнатите Македонци на Халкидики

А1он
Еден од двајцата Македонци по кои се трагаше од вчера поладне е пронајден жив информираат грчките власти. Товарен број кон пловел под знамето на Гибралтар
Македонија

ВИДЕО: Македонец спасен на Халкидики, се трага по уште двајца

А1он
Македонски државјанин е извлечен од морето од грчките спасувачки служби во Посиди на првиот крак на Халкидики откако три лица кои биле на плажа влегле