makedonski klubovi

Спорт

Ракомет: Македонските клубови паднаа за две места во рангирањето на ЕХФ

А1он
Машките ракометни клубови од Македонија бележат пад од две места на најновата ранг-листа на ЕХФ, врз основа на која ќе се врши распределбата на места