Makedonija Albanija

Македонија

Имам информации за спорадични случаи на обиди за асимилација на Македонците во Албанија од страна на Бугарија, тврди Џачка

А1он
Речиси половина од дискусијата на денешната средба во Скопје меѓу министерот за надворешни работи Бујар Османи и албанската министерка за Европа и за надворешни работи
Македонија

Албанските медиуми за оставката на премиерот Заев

А1он
Албанските медиуми, кои во континуитет информираа за изборната кампања и првиот и вториот круг од локалните избори, посебен акцент денеска ставаат на оставката на премиерот
Спорт

Македонија против Албанија ги почнува квалификациите за СП во фудбал

А1он
Со оптимизам, мотивираност и желба за добар резултат македонските фудбалери го очекуваат вечерашниот дуел во Скадар против Албанија, прв од новиот квалификациски циклус за Светското