liz tras

Свет

Медведев: Дајте и на Трас Нобелова награда за најбрзо уништување на британскиот финансиски систем

А1он
Поранешниот претседател и актуелен заменик-претседател на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, преку Телеграм се исмеваше со лошите резултати на британската премиерка Лиз Трус,
Свет

Неколку кандидати за наследник на Трас, не e исклучено враќање на Борис Џонсон

А1он
Оставката на британската премиерка и лидерка на Конзервативната партија, Лиз Трас, е голем удар за партијата која под водство на нејзиниот претходник Борис Џонсон, извојува
Свет

Срамна лидерка која ќе се памети по катастрофалната неписменост – рекација на Русија на оставката на ТРас

А1он
Министерството за надворешни работи на Русија ја поздрави оставката на британската премиерка Лиз Трас – велејќи дека таа е „срамна“ лидерка која ќе биде запаметена
Свет

Лиз Трас поднесе оставка: Ќе останам премиерка додека не биде избран наследник

А1он
Британската премиерка Лиз Трас поднесе оставка. Таа ја објави својата одлука пред нејзината канцеларија на Даунинг стрит 10. Трас ја започна својата изјава велејќи дека
Свет

Министри обвинети дека „малтретирале“ пратеници во владата на Велика Британија, се ниша фотелјата на Лиз Трас

А1он
Британската премиерка Лиз Трас се соочи со драстично влошување на проблемите со нејзиниот владин кабинет, откако еден од најважните министри поднесе оставка, висок соработник на
Свет

Анкета: Мнозинството ториевци се залагаат за оставка на Лиз Трас

А1он
Повеќето членови на Конзервативната партија сметаат дека британската премиерка Лиз Трас треба да поднесе оставка, покажуваат резултатите од последната анкета на YoyGov. Според истражувањето, 55
Свет

Сомнителен пакет оставен во близина на куќата на премиерката Трас, целата улица е блокирана

А1он
Поради сомнителен пакет, улица во центарот на лондонскиот владин кварт, во близина на Даунинг стрит, каде се наоѓа канцеларијата и резиденцијата на премиерката Лиз Трас,