laskarci

Македонија

Четворица повредени во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово се уште во критична состојба

А1он
Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив
Македонија

Обвинителството почна да ги испитува очевидците на автобуската несреќа кај Ласкарци

А1он
Поради координација и поголема динамика во постапувањето на сите надлежни институции при утврдувањето на причините на автобуската несреќа што се случи на автопатот Скопје –
Македонија

Жител на Ласкарци ја пронајде девојката која ја спасил во несреќата: „Никогаш нема да заборавам како ме молеше да ѝ помогнам“

А1он
Жител од село Ласкарци, кој по сообраќајната несреќа во која автобус на компанијата „Дурмо Турс“ излета од патот,со денови низ скопските клиники ја бараше повредената
Македонија

На „Дурмо турс“ не му е првпат да излета од пат, лани го извлекувале на Косово

А1он
На „Дурмо турс“ не му е првпат да излета од патот. Косовските медиуми лани известиле за автобус  на оваа компанија излизган на пат кон Приштина.
Македонија

МВР: Не е спорно ако сопственикот на „Дурмо турс“ преку друга своја фирма вршел технички преглед

А1он
За Министерството за внатрешни работи законски нема ништо спорно во тоа што сопственикот на „Дурмо турс“, Дурмиш Белули, во исто време е сопственик на станица
Македонија

Костов: Нема влошување на здравствената состојба на некои од повредените во ГОБ „8 Септември“

А1он
Нема влошување на состојбата од витално живото загрозувачки карактер на некои од повредените во завчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, кои се сместени во Градската