la manche

Свет

Патници со часови останале заробени во тунелот под Ла Манш, откако се расипал возот

А1он
Десетици луѓе останаа заробени во тунелот под Ла Манш откако се расипал возот кој сообраќал од Кале во Франција до Фокстон во Велика Британија, јавува