krokodili

Магазин

(ВИДЕО) Драма во Кина: Избегаа 75 крокодили, никој не знае каде се, полицијата доби наредба да пука

А1он
Властите во јужниот кинески град Маоминг ги повикаа жителите да се држат настрана од водотеците додека не фатат десетици крокодили кои избегале од фарма за