krazba

Македонија

Нападната и ограбена старица од Скопје

А1он
Вчера во периодот околу 10 часот и 45 минути на ул. „Христијан Тодоровски Карпош“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво над  72-годишната М.Т.од Радишани. Разбојникот и
Македонија

Малолетни девојчиња од дом нападнале и ограбиле скопјанец

А1он
Две малолетни девојчиња и едно момче, штитеници од домовите „Ранка Милановиќ“ и „25 Мај“ во вторникот нападнале и ограбиле скопјанец, соопшти МВР. Тројцата малолетници го
Македонија

Вооружен грабеж на бензинска на „Макпетрол“ – украдено 1.500 евра

А1он
Утринава бил извршен вооружен грабеж на бензинска пумпа „Макпетрол“ во Прилеп. Двајца маскирани и вооружени разбојници, ја украле торбата со дневниот промет од вработениот Д.К.,
Македонија

Жена нападната и ограбена додека спиела

А1он
Четворица разбојници ограбиле четириесет и тригодишна жена додека спиела во нејзината куќа на улица „Нов живот“ во скопската населба Шуто оризари неделата рано наутро околу
Македонија

Благајничка во Комерцијална банка „олеснила“ клиент за 12.000 евра

А1он
М.С.(53) од Прилеп вработена како благајник во „Комерцијална банка“ , во филијалата во Прилеп доби кривична пријава за сторени кривични дела „злоупотреба на службената положба