kovacki

Македонија

Ковачки: Институциите молчат за скандалот со еден тон дрога на скопскиот аеродром

А1он
Застрашувачки е молкот на институциите за скандалот со еден тон дрога кој бил внесен во државата преку скопскиот аеродром пред еден месец вели пратеникот на
Македонија

Ковачки: Само брзи избори се решение на политичката криза

А1он
Само брзи избори се решение за политичката криза кон која Заев ја турка државата, со насилие и недемократски методи во политичка криза и неизвесност. Вчера
Македонија

Ковачки: Дали оставката на Заев е иста како и оставката на Филипче

А1он
Зоран Заев самиот изјави дека доколку ги загуби овие избори дека ќе си поднесе оставка. Заев убедливо загуби во целата држава и изјави дека се
Македонија

Ковачки: Не е учтиво дама да напаѓа со неумесен речник и да ме нарекува лажго и плачко

А1он
Шекеринска повторно манипулира и објавува детали од интерни армиски постапки за кои цело време предупредувам. Престанете да манипулирате и кажете и на јавноста дека Комисија
Македонија

Министерството за одбрана му одговори на Ковачки: Помина времето за пазарење со безбедносните сертификати

А1он
Помина времето за пазарење со безбедносните сертификати и нивно политизирање, рече денеска полковникот и офицер за безбедност во Министерството за одбрана, Горан Василевски, отфрлајќи ги