kosarka mak

Спорт

Прв пораз на младинската кошаркарска репрезентација во Унгарија

А1он
Младинската кошаркарска репрезентација на Македонија (играчи до 20 години) вчера попладне го претрпе првиот пораз на Европското првенство „Б дивизија“ што се одржува во Унгарија.
Спорт

КК Гоце Делчев се откажа од Првата лига

А1он
Кошаркарскиот клуб Гоце Делчев од Штип го откажа учеството во Првата лига, соопшти Македонската кошаркарска федерација. – Македонската кошаркарска федерација по применото известување со жалење
Спорт

Трета победа и прво место во групата за македонските кошаркари во Унгарија

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација ја постигна третата победа во групата Ц на Европското првенство за играчи до 20 години Б дивизија што се игра во Унгарија.
Спорт

„Пелистерка“ главен спонзор на македонските кошаркари

А1он
Реномираната македонската компанија „Пелистерка“ од оваа година ќе биде главен спонзор на кошаркарска репрезентација и ќе ги поддржи нашите врвни спортисти и кошаркарски надежи во
Спорт

Малинков се одлучи за десетте кошаркари кои ќе настап на ЕП во Унгарија

А1он
Селекторот на македонската кошаркарска репрезетација до 20 години Љупчо Малинков го одреди списокот на репрезентативци кои ќе играат на Европското првенство во Унгарија. Малинков и
Спорт

Реванш дуели од полуфиналето на кошаркарскиот шампионат на Македонија

А1он
Во кошаркарското првенство на Македонија, денеска ќе се играат реванш натпреварите од полуфиналето во плејофот. Екипите на Куманово и МЗТ Скопје Аеродром ќе ја имаат
Спорт

МЗТ Скопје го потврди пласманот во полуфиналето на Купот на Македонија

А1он
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја комплетираа листата на учесници на завршниот „Фајнал-фор“ турнир во Купот на Македонија. МЗТ Скопје Аеродром во четвртфиналето и по
Спорт

Македонските кошаркарски репрезентативци се преселија во Охрид

А1он
Кошаркарската репрезентација на Македонија од вечерва се наоѓа во Охрид, каде ќе ги продолжи подготовките за претстојните евро-квалификации. Во нашиот туристички центар ќе се одигра