koroanvirus svet

Свет

Трговијата со диви животни во Вухан – причина за ширењето на коронавирусот

А1он
Експертите од Светската здравствена организација (СЗО), истражувајќи го изворот на ширење на коронавирусот во кинескиот град Вухан, навестуваат дека трговијата со диви животни може да
Свет

Холандија бара негативен тест за Ковид-19 за сите кои пристигнуваат со авион

А1он
Сите патници на летовите кон Холандија ќе треба да направат негативен тест за коронавирус не постар од 72 часа од следниот вторник, соопшти холандската Влада.