katalin novak

Регион

Испливаа детали за скандалот кој ја принуди унгарската преседателка на оставка

А1он
Унгарската јавност е огорчена од незамисливата леснотија со која поранешната претседателка Каталин Новак (46) помилува човек осуден за помагање на педофил. Локалните медиуми објавуваат се