kartel

Регион

Уапсен е сопственикот на сплавот „Картел“, приведени се уште три лица

А1он
Белградскиот сплав „Картел“ потона во ноќта меѓу 23 и 24 декември. Поради сомнение за кривичното дело – предизвикување општа опасност уапсен е сопственикот и уште
Свет

Шпанската полиција заплени 2.300 тони кокаин од „Балканскиот картел“

А1он
Шпанската полиција во соработка со американската Агенција за борба против наркотици (ДЕА) заплени 2.300 килограми кокаин сокриен во рибарски брод недалеку од градот Вид на
Регион

Уапсени шефовите на балкански нарко-картел: Шверцувале 7 тони кокаин

А1он
Министерството за внатрешни работи на Србија, во соработка со Европол и Обвинителството за организиран криминал, во рамки на меѓународната акција „Изи“ ги уапси и приведе
Свет

Разбиен „суперкартел“ одговорен за третина од кокаинот во Европа

А1он
Во координирани акции спроведени помеѓу 8 и 19 ноември низ Европа и Обединетите Арапски Емирати е разбиен таканаречениот „суперкартел“ за трговија со дрога, соопшти денеска