el capo

Свет

Мануел Лопез Обрадор: Ел Чапо имал власт колку и мексиканскиот претседател

А1он
Во освртот за минатата година, мексиканскиот претседател Мануел Лопез Обрадор ги наброја успесите на неговата администрација во текот на неговата прва година на власт, истакнувајќи
Свет

Ел Чапо е само мит, а господарите на кокаинот продолжуваат недопрени

А1он
Дојче веле Во средата светот го обиколи веста за пресудата против мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман Лоера, познат како Ел Чапо. Меѓу мнозинството, не толку бројни
Свет

Ел Чапо ќе се жали на пресудата, американскиот државен обвинител очекува доживотна казна затвор

А1он
Адвокатот на Хоакин Гусман, познат како „Ел Чапо“ изјави дека ќе поднесе жалба на пресудата за неговиот клиент. Џефри Личман пред зградата на судот во
Свет

ВИДЕО: Ел Чапо прогласен за виновен по сите 10 точки од обвинението

А1он
Озлогласениот мексикански нарко-бос Хоакин Гусман (61), познат како „Ел Чапо“, денеска од страна на американски суд е прогласен за виновен поради организирање шверц на огромно
Свет

Сведочење: Ел Чапо му платил 100 милиони долари мито на мексиканскиот претседател Нието

А1он
Сведок на судењето на Хоакин „Ел Чапо“ Гузман изјави дека обвинетиот мексикански нарко бос му платил 100 милиони долари мито на поранешниот претседател на Мексико,