kandidatura

Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски ја најави кандидатурата: Не постои партија која може да каже дека ги контролира моите одлуки

Орце Костов
Актуелниот претседателот Стево Пендаровски ја најави граѓанската кандидатура за втор мандат и ги повика сите граѓани да дадат поддршка со потпишување во канцелариите на Државната
Свет

Борис Џонсон ја поддржа новата премиерка: „Британија ќе ја надмине кризата“

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека неговата наследничка Лиз Трас ќе стори сè што е можно за да им помогне на Британците да се