kancevska mileska

Македонија

Ослободителна пресуда за Канческа Милеска во „Тендери“

А1он
Во Основниот кривичен суд Скопје, поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска, денеска беше ослободена од вина за „злоупотреба на службената положба и овластување“. Канческа
Видео Македонија

(ВИДЕО) Канческа Милевска: Не го познавам лицето со качулка со кое се поздравив

А1он
Министерката за култура во оставка, Елизабета Канческа Милевска пред отварањето на новата филхармонија рече дека не го познавала лицето со качулка со кое се поздравуваше