kamila

Магазин

Кралицата Камила: Кралот Чарлс се чувствува „исклучително добро“ по дијагнозата на рак

А1он
На британскиот крал Чарлс Трети му оди „исклучително добро под околностите“ откако почна да се лекува од рак, изјави денеска кралицата Камила. „Тој е многу
Свет

Oткриено е како Чарлс и Камила ја минаа вечерта пред крунисувањето

А1он
Британскиот крал Чарлс Трети и кралицата Камила ја поминаа ноќта пред крунисувањето во сабота заедно на вечера во кралската резиденција Кларенс Хаус. Кралот и кралицата
Магазин

ВИДЕО: Маж фрли јајца кон Чарлс и Камила: Оваа земја е изградена врз крвта на робовите

А1он
Британската полиција уапси маж откако фрли јајца кон кралот Чарлс Втори и неговата сопруга. Eggs have been thrown at King Charles during a visit to