k2

Магазин

Историски подвиг: Непалски алпинисти првпат во зима го освоија К2

А1он
Тим непалски планинари влезе во историјата на алпинизмот со првото зимско искачување на вториот највисок врв во светот К2, соопштија пакистанските власти. -Екипа од 10