everest

Свет

Тројца алпинисти загинаа, а еден е исчезнат во реонот на врвот Еверест

А1он
За време на викендот, тројца алпинисти загинаа во непосредна близина на врвот Еверест, додека еден се води за исчезнат, пренесе ТАСС. Американски алпинист загинал во