javna soba 2

Македонија

Обвиненија против 32-годишник и 21-годишник за детска порнографија во „Јавна соба“

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против креаторот и администраторот на групата „Јавна соба“ кои се товарат за кривично дело – Производство и дистрибуција