izbori

Македонија

Беличанец-Алексиќ: Со нови и почнати проекти ќе се унапредува животот во Кисела Вода

А1он
Реализација на веќе почнатите и почнување нови за унапредување на животот на жителите во општина Кисела Вода најави денеска кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за
Македонија

Димитровски: Постигнати се резултати, допрва ќе се реализираат проекти во европско Кочани

А1он
Создавање услови за обезбедување нови работни места преку искористување на природните ресурси и модернизација на постојните капацитети, заокружување на инвестициите на Пониква преку сноу борд
Македонија

Билјана Беличанец кандидат за градоначалник на Кисела Вода

А1он
Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ги утврди имињата на уште 12 кандидати за градоначалници од редовите на партијата за претстојните локални избори. За општина Кисела Вода
Македонија

Поднесени 29 независни кандидатури за градоначалник

А1он
До Државната изборна комисија се поднесени 29 независни кандидатски листи за градоначалници и 94 за советници. Jавен увид во Избирачкиот список направиле 42.747 граѓани.   Независни кандидатури за градоначалници поднеле
Македонија

Зелените листи на ДОМ со голем број жени и експерти

А1он
Демократската обнова на Македонија ги подготвува „зелените“ советнички листи, на кои во голем дел како носители се јавуваат жените, изјави денеска на прес-конференција портпаролот на
Македонија

Ивица Коневски ја промовира својата програма за претстојните локални избори

А1он
Граѓаните на општина Аеродром во изминатите четири години се уверија дека Ивица Коневски е најдобрата опција за градоначалник. Тогаш победи во првиот изборен круг, а
Македонија

Промовиран Арсенчо Алексовски од ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Крива Паланка

А1он
Во Кино салата при Центарот за Култура во Крива Паланка вечерва беше промовирана кандидатурата на Арсенчо Алексовски за градоначалник на оваа општина. На промоцијата не
Македонија

Промовиран кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Јегуновце, Тони Коцевски

А1он
Актуелниот градоначалник на општина Јегуновеце, Тони Коцевски денеска беше промовиран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за уште еден мандат во оваа тетовска општина на претстојните локални