italija koronavirus

Македонија

За македонските граѓани влез во Италија со сертификат или негативен ковид-тест

А1он
Амбасадата на Италија информира дека почнувајќи од денес, 1. март, па сѐ до 31 март, кога се очекува да заврши вонредната состојба во Италија, нема
Свет

Италија ја проширува употребата на „суперзелениот“ сертификат

А1он
Во Италија од денеска до завршување на вонредната состојба на 31 март ќе важи суперзелениот сертификат (сертификат за вакцинирани против коронавирус и оние кои прележале
Свет

Италија ги забрани новогодишните прослави поради зголемениот број на случаи на заразени со Ковид-19

А1он
Италија ги заостри мерките за спречување на порастот на инфекциите со Ковид, вклучително и забрана за сите новогодишни прослави бидејќи дневните инфекции достигнуваат рекордно ниво,
Uncategorized

Италија воведува построги анти-ковид мерки, обврската за вакцинација се проширува

А1он
Соочена со четвртиот бран на епидемијата на коронавирусот, Италија ги заостри анти-ковид мерките и ја прошири обврската за вакцинирање. Владата во Рим вчера одобри уредба
Свет

Во Италија од денеска на работа само со „зелен пасош“

А1он
Новите мерки против Ковид-19 од денеска се во сила во Италија. Секој вработен ќе мора да има сертификат за вакцинација, доказ дека прележал коронавирус или
Свет

Италија ја достигна бројката од 80 проценти имунизирано население против Ковид-19

А1он
Италија ја постигна целта за целосно вакцинирање на 80 проценти од населението над 12 години против коронавирусот, според официјалните бројки, цел што Рим ги постави
Свет

ВИДЕО: Демонстрантите против „зелената пропусница“ во Рим тргнаа кон владата, полицијата ги растера со водени топови

А1он
Илјадници демонстранти маршираа денеска на улиците на Рим во знак на протест против владината уредба со која од следната седмица за одење на работа ќе
Свет

Можно Италија да воведе задолжителна вакцинација против Ковид-19

А1он
Италија во некој момент може да воведе и задолжителна вакцинација против Ковид за сите од одредена возраст, изјави синоќа италијанскиот премиер Марио Драги. – Покрај