isplata

Македонија

Почнува исплатата на парична помош од социјална и детска заштита

А1он
Министерството за труд и социјална политика информира дека во тек е исплатата на паричните права од социјална и детска заштита за месец јули. Почнувајќи од
Економија Македонија

Објавена листата на фирми што зеле државна помош, а не им платиле на работниците

А1он
Владата ја објави листата на над 700 компании за кои било утврдено дека зеле државна помош за исплата на минимални плати за своите вработени во
Економија

Почна исплатата на субвенциите за тутунот, денеска исплатени 27 милиони евра

А1он
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска исплати над 80 отсто од вкупно планираната сума за субвенции за тутунот од реколтата 2018-та.