hios

Регион

23 турски државјани пристигнале со чамец на грчкиот остров Хиос, наводно бараат азил

А1он
Со чамец, од турското крајбрежје на грчкиот остров Хиос вчера пристигнале 23 турски државјани, меѓу кои и деца, и побарале политички азил во Грција, објави