helokipter

Свет

Тројца исчезнати во хеликоптерска несреќа во Турција, еден пожарникар пронајден жив

А1он
Тројца пожарникари од турската противпожарна служба се водат за исчезнати откако нивниот хеликоптер, кој собирал вода за гаснење на шумски пожар, паднал во големо езеро