hasan rohani

Свет

Иранскиот претседател бесен: Ги обвини САД за „дивјаштво“ поради новите економски санкции

А1он
Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска ги обвини САД за „дивјаштво“ откако Вашингтон неделава на Техеран му воведе нови економски санкции. -Американците на Иран му предизвикаа
Свет

Иранскиот претседател не ја прифати оставката на Зариф

А1он
Иранскиот претседател Хасан Рохани не ја прифати оставката на министерот за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф, изјави денеска портпаролот на иранското МНР, Бахрам Касеми. –