grosi

Свет

Гроси: Нема воена опрема во украинските нуклеарни централи

А1он
Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Рафаел Гроси, денеска во Европскиот парламент кажа дека нивните инспекции низ украинските нуклеарни централи покажале дека во
Свет

Гроси: Нуклеарната централа во Запорожје се уште е во опасност

А1он
Нуклеарната централа во Запорожје се уште е во опасна ситуација, изјави шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Рафаел Гроси. Гроси за Би-Би-Си изјави
Свет

Гроси од Сеул: Ќе направам се’ да запре нуклеарната програма на Северна Кореја

А1он
Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Рафаел Гроси, изјави дека агенцијата ќе вложи максимални напори да ја запре нуклеарната програма на Северна
Свет

Независни руски медиуми: Русите ги пакуваат куферите и се подготвуваат да ја напуштат нуклеарната централа

А1он
Главниот штаб на вооружените сили на Украина неодамна соопшти дека дел од руските воени единици го напуштаат анектираниот дел на украинската област Запорожје. Тие, исто
Свет

Гроси: Иран може да направи повеќе од една нуклеарна бомба, што не значи дека прави

А1он
Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси денеска изјави дека е разочаран што организацијата што ја предводи не била во можност
Свет

Гроси: Се надевам на договор за нуклеарната централа Запорожје до крајот на годинава

А1он
Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) се надева дека ќе постигне договор со Русија и Украина за создавање на безбедносна зона околу нуклеарната централа Запорожје
Свет

Гроси: Не можам да утврдам кој ја гранатираше Запорожје, ситуацијата во електраната е сериозна

А1он
Гроси: Не можам да утврдам кој ја гранатираше Запорожје, ситуацијата во електраната е сериозна Директорот на Меѓународната агенција за нуклеарна енергија (МААЕ), Рафаел Гроси, изјави
Свет

Гроси: Ако немам пристап до нуклеарката во Запорожје, не можам да одредам степен на опасност

А1он
Главниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси повторно апелираше за пристап до украинската нуклеарна централа, која сега е под контрола на